Konwekcyjne wkłady grzewcze INTERFLAM DURO są produktami o wysokiej estetyce wykonania oraz najwyższej sprawności. Główną zaletą wkładów konwekcyjnych jest możliwość szybkiego dostarczania dużej ilości gorącego powietrza. System konwekcyjny jest dobrym rozwiązaniem do mieszkań o sporej kubaturze oraz znacznym zapotrzebowaniu na ciepło.

DSC8960 Edit Gk

Naszym strategicznym celem jest zapewnienie klientom najwyższej jakości produktów. Oferujemy wkłady kominkowe najwyższej klasy zapewniające bezpieczeństwo użytkowania i wrażenie przytulności. Na każdym etapie produkcji przestrzegamy procedur polityki jakości od kontroli przyjęcia towarów aż do odbioru przed wysyłką. Nasza firma posiada certyfikat zakładowej kontroli produkcji który co roku poddawany jest audytowi przez akredytowaną jednostkę zewnętrzną. Nasze produkty przechodzą kontrolę jakości zgodnie z normą EN 13229 i posiadają badania na dwa typy A i A1 oraz oznaczone są znakiem CE. Wszystkie materiały wykorzystywane w produkcji wkładów posiadają atesty i certyfikaty dopusz- czające do obrotu.

Konwekcyjne wkłady grzewcze INTERFLAM DURO są produktami o wysokiej estetyce wykonania oraz najwyższej sprawności. Główną zaletą wkładów konwekcyjnych jest to, że szybko dostarczają duże ilości gorącego powietrza. System konwekcyjny jest dobrym rozwiązaniem do mieszkań o sporej kubaturze oraz znacznym zapotrzebowaniu na ciepło.

Deflektor paleniska wyłożony jest wkładem wermikulitowym oraz kurtyna powietrzna od góry drzwiczek, zapewniają wspaniały widok ognia oraz wysoką sprawność. Bardzo istotną cechą wszystkich wkładów jest seryjnie montowana separacyjna komora do zasilania paleniska powietrzem z zewnątrz, co przyspiesza cyrkulację powie- trza ciepłego w obiekcie i chroni osoby przebywające w pomieszczeniu z kominkiem przed wzrostem stężenia bardzo niebezpiecznego dwutlenku węgla w powietrzu. Dzięki użyciu najlepszych materiałów odznaczają się dużą trwałością jak i również dobrymi właściwościami grzewczymi.

1 440x440

Klamka INOX szlif w wersji z drzwiami otwieranymi w górę.

_DSC6948-Edit

Klamka INOX szlif w wersji z drzwiami otwieranymi w bok.

33 440x440

Gałka regulacji powietrza w wersji standard.

44 440x440

Regulator powietrza w wersji z drzwiami otwieranymi w górę.

_DSC6944-Edit

Zamek boczny w wersji z drzwiami otwieranymi w górę.

1 440x440

Ruszt pod którym zlokalizowany jest wyciągany popielnik.

3a 440x440

Komora spalania z dopalaniem wtórnym.

66 440x440

Dystrybutor gorącego powietrza.

9a 440x440

Stopki do regulacji wysokości.

77 440x440

Popielnik.

88 440x440

Cięgno na którym podwieszona jest stabilna rama.

99 440x440

Obudowa ocynk.

Schemat budowy konwekcyjnego wkładu grzewczego Interflam Duro

Schemat Interflam Duro 797x1300
 1. Specjalny układ trzech wermikulitowych deflektorów wydłuża drogę splin do przewodu kominowego, dzięki czemu oddają one dodatkowe ciepło zwiększając sprawność wkładu.
 2. System spalania wtórnego czyli dopalania gazów i pyłów, zachodzi on dzięki wdmuchiwaniu do paleniska powietrza przez otwory w tylnej ściance. Proces ten zapewnia całkowite spalanie, zwiększa sprawność wkładu oraz ogranicza emisję zanieczyszczeń.
 3. Komora paleniska wyłożona wysokiej jakości szamotem.
 4. Wkłady wyposażone są w trzy rodzaje przeszkleń:
  proste, boczne oraz podnoszone. Boczne przeszklenie występu- je w wariancie z szybami łączącymi lub szybą giętą (GS).
 5. Pojemny pojemnik oraz ruszt ułatwiają usuwanie popiołu.
 6. Elastyczna uszczelka z pamięcią kształtu, bardzo
 7. Doprowadzenie powietrza do paleniska bezpośrednio z zewnątrz. Powietrze kierowane jest pod ruszt, na szybę oraz na tylną ścianę (spalanie wtórne).
 8. Stalowy dystrybutor gorącego powietrza ułatwia przyłą- czenie wkładu do systemu kanałów rozprowadzających ciepłe powietrze.
 9. Wysokie ożebrowanie stalowego korpusu oraz zastosowa- ne wymienniki zwiększają powierzchnię oddawania ciepła.
 10. Nowoczesna fasada oraz duża szyba z czarnym zdobie- niem zapewniają idealną wizję ognia.
 11. System nawiewu powietrza na szybę zabezpiecza ją przed nadmiernym zabrudzeniem.
 12. Wygodna klamka ze stali nierdzewnej.
 13. Regulacja dopływu powietrza z zewnątrz.
 14. Ogranicznik drewna zapobiega osunięciu się palonego drewna na szybę.
 • obudowa wkładu spełnia rolę dystrybutora powietrza,
 • kurtyna powietrzna odpowiada za utrzymanie efektu czystej szyby oraz powoduje dopalanie spalin, co skutkuje wysoką sprawnością urządzenia,
 • wyłożenie paleniska kształtkami szamotowymi ma za zadanie podwyższyć temperaturę spalania oraz skumulować ciepło, aby oddawać je po wygaszeniu ognia,
 • system podziału powietrza regulowany w sposób płynny umożliwia odpowiedni podział powietrza w trakcie rozpalania oraz do podtrzymania ognia w trybie ciągłej pracy.
UE-logo